Bize Satın

Sihirci.com olarak kurulduğumuz yıl 2010 dan beri Türkiye’nin sihirbazlık malzemeleri alanında en geniş ürün yelpazesini sunan firma olmayı sürdürüyoruz. Dünyanın dört bir yanında farklı beğeni ve ihtiyaçlara hitap eden binbir türlü ürün ithal ettik, etmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda kendi üretimlerimizi de yaparak uygun fiyatlarla alıcılara ulaştırıyoruz. Sizlerin de bizlere satış yapabileceğiniz alanları listelemek ve süreçleri kısaca anlatmak istedik;

1- Emeklilik / Arşiv Küçültme Programı  (Elinizdeki malzemeleri topluca bize satın)

Sihirbazlıkla hobi olarak ya da profesyonel olarak ilgilenmiş olabilir ve artık bırakmayı düşünüyor ya da arşivinizin büyük bir kısmından vazgeçmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bu süreçte arşivinizi komple satın almamız mümkün ancak bu sürece girmeden önce bilmelisiniz ki; sihirbazlık malzemeleri alanı Türkiye’de yavaş ilerleyen ve kısıtlı bir kitleye hitap eden bir alandır. Satmadan önce senelerce beklettiğimiz, senelerce beklettiğimiz ve satışını bitiremediğimiz pek çok ürün bulunmaktadır. Aynı zamanda pek çok ürün zamanla ‘popüler’liğini yitirmektedir. Biz ithal ettiğimiz ürünlerde toplu alımlar yaparak maliyetleri azaltıp, alıcılarımıza uygun fiyatlar sunma çabasındayız. Hiç kullanılmamış olsa dahi ikinci el olarak ürünleri aldığımızda, bunların kontrolü, gerekliyse tamiri, tanıtımı, stokta bekletme maliyetleri vb. sebeplerle çok uygun fiyata almalı ve aynı şekilde kabul edilebilir bir hızda satışı için alıcılarımıza da uygun fiyatlarla sunmamız gerekmektedir. Ayrıca bu tarz bir alımda firmamız için doğru olduğunu düşündüğümüz ürünleri ve adetleri değil, sizin elinizdeki ürünlerin tamamını almaktayız, bu da bile bile istemediğimiz bir grup ürünü stoklarımıza geçirmek demektir. Realistik bir matematikle, ürünün standart toptan alış – satış süreçlerimizde satılabilir fiyatı örneklemek adına 100 lira ise, ikinci el aldığımız ürünlerin kabul edilebilir sürede satışını gerçekleştirebilmek için en fazla 50-70 lira bandında satmamız gerekir. Bizim tarafımızda ise yukarda bahsi geçen tüm maliyet, mesai, risk ve benzeri sebeplerle bu ürünü ticari olarak mantıklı olması için alabileceğimiz fiyat 25-40 lira bandında olacaktır. Bu tarz bir alım yaparken stoğunuzun tümünü değerlendirerek, satılabilirlikleri, tercih edilebilirlikleri, ürünlerin genel durumu, miktarlar ve benzeri tüm unsurları bir arada değerlendirerek toplu bir teklifte bulunuyoruz. Tek tek ürün bazında değerlendirme ve pazarlık etme imkanımız olmuyor. Bu doğrultuda bizimle çalışmak isterseniz görüşüp ne yapabiliriz değerlendirebiliriz. Bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Not : Toplam perakende değeri 500 doların altındaki arşivlerle ilgilenmiyoruz.

Not 2 : Arşiviniz bizden önce farklı yerlerle paylaşıldıkça, gözde ürünler eksiltildikçe veya tekil ürünlere fiyat biçilerek satışa koyuldukça, bizim için cazibiyeti / değeri azalacaktır. Nacizane tavsiyemiz, %5-10 daha çok ücret alma ‘umuduyla’, günlerinizi heba edip, üzerine arşivinizin değerini azaltıp finalda daha az para topladığınız bir senaryoya kalkışmaktansa, ilk bizimle paylaşmanızdır, hem vakit hem nakit olarak sizin için daha hayırlı olacaktır.

2- Kendi Ürettiğiniz Malzemeleri Bize Satın ya da Birlikte Dünyaya Pazarlayalım

Kendi üretiminiz olan malzemeleri toptan bize satabilirsiniz ya da birlikte dünya pazarına satabiliriz. Her iki halükarda da yine toptan satış gerçekleştirdiğinizi, aracı firma ve mağaza komisyonları, yol ve pazarlama masrafları olacağını unutmayınız. Ürünün detaylarına göre doğru pazarlama stratejisini belirleyebiliriz. Bize ürününüzü tanıtan kısa bir video çekip iletmeniz yeterlidir. Henüz üretmediğiniz fikir aşamasında, geliştirdiğiniz ve işlemeye hazır olan bir fikriniz var ise bununla da ilgili görüşebilir, gerekirse finansmanını / üretimini biz sağlayabiliriz. Ancak fikrin hayata geçirilebilir ve detaylarının düşünülmüş olması gerekmektedir, fikir değil de hayal aşamasında ise lütfen olgunlaştırdıktan sonra bize iletiniz.

Bir Cevap Yazın